Impresszum

A magyarero.hu weboldal a Kárpát-Medencei Újságírók Egyesületének Irodalmi honlapja.

Gyöngyösi Zsuzsa
  főszerkesztő, Főadmin
  
(30) 525 6745
Soltész Irén
  szerkesztő
Takács Mária
  szerkesztő/admin
Nagy Erzsébet
  szerkesztő
Hollósi-Simon István
  webadmin, főszerkesztő-helyettes

Jelenlegi hely

Valami nagyon nincs rendben 3.

Főadmin
Főadmin képe

   Hallom innen-onnan, hogy háborognak az ügyvédek, mert a mesterséges intelligencia térnyerésével csappan a munkájuk. Az állampolgár az apróbb ügyei intézéséhez csak bekapcsolja a számítógépet, és azonnal választ kaphat problémájának megoldására. Mindez nem kerül egyetlen fillérjébe sem, amíg ha ügyvédet keres, azonnal öt számjegyű pénzt fizet a néhány perces tájékozódásért. Arról már nem is beszélek, ha esetleg bírósági ügy lesz.
Akkor bizony inge-gatyája rámegy az ügyvédi költségekre, pedig a képviselet gyakorlatilag semmit sem ér, a páciens mégis fizet, nem is kicsi pénzt.
   Egyik kedves ismerősöm jut minderről eszembe. A férje rosszul lett a munkahelyén, mentőt hívtak, amit a kórházak küldözgették ide-oda, egyik sem fogadta a beteget különböző kifogásokkal. A beteg végül a mentőben meghalt. A feleség ott maradt két kicsike gyerekkel, albérletben, gyakorlatilag pénz nélkül.
   A kórházak, mentők egyértelműen hibáztak, nyilvánvaló volt, hogy fizetniük kell, mégis 8, azaz nyolc (!!!) évig tartott a huza-vona. Az persze nem jutott eszükbe, hogy az eltelt évek alatt a perköltség jócskán megnőtt, amit végül ki is kellett fizetniük. És ki járt jól?! Az ügyvéd, aki nem sok mindent csinált a hosszú évek alatt, hiszen az egészségügyi intézmények egyértelműen hibáztak, a per kimenetele borítékolva volt.   A kis család nyolc évig nélkülözött, végül a megítélt kártérítés összegének a felét elvitte az ügyvéd.
   Aztán a közjegyzők is irritálnak, mert előre gyártott forma nyomtatványokon kitöltik a két-három sornyi adatot és rögvest bezsebelték a legtöbbször öt számjegyű fizetséget. Mindezt alig néhány percnyi munkával.
   Rettentően bosszant, mert eszembe jut, hogy amíg én jóízűen alszom, a pék már sütötte nekem a friss, puha, meleg kenyeret, a boltos is felkel már legkésőbb reggel ötkor, hogy hat órakor nyithasson… és nem sorolom a sok-sok szakmát, ahol valóban dolgoznak az emberek, és nem egy kényelmes fotelből vigyorognak ránk. Mert ahogy a jogot tanulni kell, ugyanúgy pl. a kenyér készítést is. Anélkül pedig élni sem tudnánk.   
Értet Lenke

Rovatok: 
Egyéb