h 06/22/26
Bíróné Marton V...
Ölelésünk szenvedélyes,
Szívünk örömmámort érez
Kerti kispadunkon ülve.
Nekünk fényes a napsugár,
Trilláz kismadár éneke,
A bárányfelhő ránk nevet,
Virágillatot hoz a szél,
Ősz hajunkra rálehelve
|
A csend ma mellém ült,
nem szólt, csak nézett sokáig,
mint aki tudja, mennyi könnyet
rejt a szív reggeltől éjszakáig.
Nem kérdezett, hogy mi fáj,
nem kutatta sebem okát,
csak rám terítette némán
a hallgatás puha takaróját.
Ebben a csendben hangos
minden elfojtott óhaj,
mi lett volna, ha teljesül
minden búcsú, minden sóhaj?
|
szo 06/20/26
Bíróné Marton V...
Szív és a víz oly érzékeny,
tükröz nemest, igaz szépet.
Dunánál a fényt és árnyat,
A gyönyörű Országházat.
Víztükre az ablakokban,
fénynek tüze odalobban.
Tornyoknak a karcsúsága,
Sima vízben hosszú árnya.
Gellérthegyi szobor, hidak,
|
p 06/19/26
Bíróné Marton V...
Kitárom a két karomat,
fut hozzám az ovis csapat.
Csillognak a gyermekszemek,
elvárják a szeretetet.
Gyerekek, ide nézzetek,
mennyi bábut hoztam néktek.
Szőnyeg lesz a kis szigetünk,
sorba ülünk, mesélgetünk.
Jut egy bábu mindenkinek,
gyermeknyelvek megerednek.
Az én nevem nyuszi Beni,
|
cs 06/18/26
Dáma Lovag Erdő...
Úttalan utakon megyek feléd,
Virágzik a mező, a kert, a rét,
Virágok nyílnak, amerre nézel,
Csodálatos ez a május, látod a virágözönét.
Virágaim csokorba szedtem,
Örülj neki, neked viszem.
De már nem örülhetsz neki,
Szomorú szívem ezt üzeni.
|
sze 06/17/26
Dáma Lovag Erdő...
Felragyogott az égen
a nap tüzes koronája.
Ontja, sugározza melegét.
Levegő remeg bele.
Felhőtlen, kék az ég...
Forró meleggel köszönt a nyár.
A búzatenger nyújtja fejét,
szomjazva esőre vár.
Tikkadtan sóvárog a határ...
|
sze 06/17/26
Dáma Lovag Erdő...
Életünk egén lassan
Elszálltak az évek
Kimérten méred már a lépted
Szavad egyre kevesebb
Már nem is számolod az éveket
Gondjaid egyre sűrűsödnek
Vágysz egy kedves szóra
Ölelésre, vagy vigasztalásra
Szíved egyre gyengül
Szemedben sűrűn könnycsepp ül
|
Nem vagyok senki,
mások meg próbálnak Istenek lenni,
egy árnyék vagyok csak,
mi Téged akar a hajnalok peremén szeretni.
Nem vagyok senki,
nem vágyom trónra, sem a magasban lenni,
a csendet tanultam meg,
ott mélyen magamban keresni.
|
Mondd csak, milyen érzés boldognak lenni?
|
égett a tűz
fel-felcsapott
millió parázsszem
|
h 06/15/26
Bíróné Marton V...
Idősek világnapját a múló idő hozza,
ajándék, ha együtt érjük meg párunkkal,
ha unokák és dédunokák is köszöntenek,
szívünk fiatal, hiába vagyunk idősek.
2018. szeptember 18.
TM
|
Hajnal cseppje csillan a réten,
harmat gyöngye a füvön,
madárdal száll a szélben,
béke pihen a völgyön.
Öreg fák csendben mesélnek,
titkukat a szél viszi tovább,
sok apró ág összefonódik,
míg az ég köztük ragyog át.
|
Öcsém voltál, s én csibészségben cinkosod,
de hiányod most csenddé lett körülöttem.
A szívemben őrzöm még minden mosolyod,
minden apró, csak rólad szóló emlékem.
Túl korán mentél el, de mindazt, mit adtál,
nem sodorja el soha sem idő, sem szél.
S ha majd megérint a hiányod fájdalma,
tudom, a szereteted bennem tovább él.
2026. június 15.
|
h 06/15/26
Bíróné Marton V...
Megújul a természet, kivirul a határ.
Meggyfám vajon hogyan csinálja,
Tündököl ezernyi hófehér virága.
Angyalka szállt le, áldásként hozta.
Sok-sok méhecske bibéit porozza.
Zümmögő hangjuk aláfestő zene,
Boldog a fa, mintha menyasszony lenne.
Majd leveti ruháját, teríti a földre.
Ágaira nézek, sok pici zöld szemre.
|
Markunkban apró, fénylő magok,
mi lesz a sorsuk, tán repülés,
vagy földbe hullnak, s gyökér fakad,
mint egy csodás, halk fényrezdülés.
A tél még itt ül a vállunkon,
kabátja szürke, zsebe hideg,
de a rög alatt már pislákol
a névtelen, várva várt meleg.
|
szo 06/13/26
Dáma Lovag Erdő...
Ülök az elhagyott szobában, magányban,
Ide régóta nem nyitott be senki sem.
Régiek már a tárgyak,
Csak ők tudják, mit jelentenek nekem.
Kinyitom könyveim elsárgult lapjait,
Oly sokat olvastam már, teleírt sorait.
A múlt homályában csendben elmerülve,
|
p 06/12/26
Dáma Lovag Erdő...
Ahogy a gyors patak töri az útját,
Ősi sziklákat repesztve
Rohan előre, medrét nem nézve,
Úgy mennek el ifjak, de
Hazát nem feledve!
Ahogy a gyors patak töri az útját,
De célját eltévesztve!
Száguld mindig csak előre,
Útjában elsodor mindent, ami szent!
|
Hajnalban láttalak,
suhantál ott a fák alatt,
a köd, mint könnyű, szép selyem,
lebegett a harmatos réteken.
Lépted a széllel lágyan összefolyt,
s mögötted az erdő suttogva dalolt,
a fák az ég felé nyújtották karjaik,
őrizve titkom az örök hajnalig.
|
cs 06/11/26
Dáma Lovag Erdő...
Köszöntelek, áldott szülőföldem.
(Jánossomorja: Hármashalom)
Kis iskolás koromban
Iskolám ablakán kinéztem.
"Hármashalom" köszönt nekem.
Hol kereszt, hol csillag képével
"Nagy Magyarország földje".
Tanították nekünk...
Tudtuk, hogy igaz,
|
cs 06/11/26
Bíróné Marton V...
"Akaraterőre céljaink megvalósítása során van szükség,
de a cél nem szentesíti az eszközt.
Hátráltató tényező az önzés, harag, irigység, erőszak.
Ha minket ér, le kell építeni meggyőző vitával, őszinteséggel.
Tudnunk kell, honnan, hová akarunk jutni.
Lépésről-lépésre haladni önkontroll segítségével, így egyre
céltudatosabbak, kitartóbbak leszünk.
|