Hanság csodavilága
Jártál-e a hansági réteken?
Érezted-e a friss széna illatát?
Hallottad-e a sárgarigó énekét?
A pacsirta egekig szálló dalát
Láttad-e a lépdelő gólyapárt?
Gondoltál -e arra a kakukk mit kiabál?
Figyelted-e a halak táncát?
Gyönyörködtél-e a tavirózsa láttán?
Fújta-e arcodat pirosra a szellő?
Sirályok röpte melengette-e szíved?
Hallottad-e a nád susogását?
Ökörszem párjának mit üzen
Láttad-e az aranyló nap bukását?
Mikor a látóhatáron megpihent
Vártad-e hogy a pirkadat eljő?
S mikor néma csend honolt a tájra
Aludt a lent, hallgatott a fent
Csak az éjszakát várta...
Egy-egy kuvik szólt csak a sötétben
S a szíved ver idebenn..
Friss szénából vetettél ágyat
A mennytakaró csendben betakart..
Mások álmát te is vigyáztad
Ha új nap virrad ne legyen szomorú..
.Mert ki-e tájba egyszer beleolvad
Elvarázsolja valami selymes illatú
Nem tud, nem akar menekülni
Az élmény örökre fogva tart...
S egyszer egy júniusi estén
Mikor minden alszik csendben
Gondolj vissza a csodára
Lelkedben a boldogságra....
2OO6.június.7. Mosonmagyaróvár...