van, hogy mennél
de maradnod kell
van, hogy jönnél
de nincs neked hely
van, hogy maradnál
de messzire futsz
van, hogy futnál
de menni se tudsz
van, hogy nyílnál
de nincsen kinek
van, hogy kapnál
de úgysem hiszed
van, kit felemelsz
de mélységbe ránt
van, mi betemet
de nem hoz halált
rossz-e így, jó-e így
ki dönti el?
hangosan kérdezel
a csended felel
a kép a tükörben
fordítva ragyog
nem bírál, nem támad
csak van, ha hagyod
a kép, a szó
a kavics, a tó
körgyűrűk táncolnak arcodon
dobod a követ
a tó pedig nevet
játszol és ámulsz a ráncokon
ki játszik kivel
ki kérdez, ki felel
ki az, ki lát
mi önazonos?
a tükör, a játék,
a fény és az árnyék
az, ami van
csak él, ha hagyod