Dózsa György
Gyurika nagynénje ezt írta a nála vakációzó kisfiúról, idősebb Dózsa Györgynek:
"Nem bírok a kölyökkel, folyton a tábortűz körül sündörög.Mondtam is neki, egyszer még nagyon megégeti magát!"
Pataksztori
A kis II.Lajos ötödikes bizonyítványa már sejtetni engedte a végzetét.
Lovaglás: jeles (5)
Csatározás: jó (4)
Lovagi torna : jeles (5)
Páncélban úszás: (elégséges (2)
Corvin Mátyás
Ha Galeotto Marcio történetesen nem író, hanem plasztikai sebész, akkor lehetséges, hogy egy pisze orrú király mosolyogna ránk a képekről.
A nagy felfedezés igaz története
Szegény Kolombusz Kristóf egyik napról a másikra az utcára került. A hajózási vállalatot felszámolták. 1483-tól 1491-ig balszerencse kísérte legkülönbözőbb vállalkozásait. Hiába kutatott szponzorok után, egy sem akadt.
1492-ben felragyogott a szerencse csillaga. Az Izabella & Ferdinánd KFT vállalta utazásainak finanszírozását. Végül azonban csak a KFT főnökei profitáltak a felfedezésből. Szegény Kristóf nagy nyomorban tengődött haláláig.
Guillotine
A fültanúk állítása szerint a híres francia orvos a következőket mondta találmánya bemutatóján: " A nyakamat teszem rá, hogy beválik!"
Boszorkányok
"Boszorkányok pedig nincsenek!" - mondta Könyves Kálmán. A valóság sokkal prózaibb. A király - amikor a beszédében a fenti idézethez érkezett, az írnok (egészségtelen életmódja miatt) infarktust kapott, kiejtve a pennát a kezéből. Sajnos a segéd írnok sem volt jelen, rendes évi szabadságát töltötte Szegeden, így az ominózus mondat második része nem került a jegyzőkönyvbe. A bölcs király valójában ezt mondta:
"Boszorkányok pedig nincsenek olyan sokan."
Egykori feljegyzések beszámoltak arról, hogy a szállóige első részét a banyák terjesztették, bölcsen elhallgatva annak második, érdemi felét.