Csend érkezik a reggeli fényben,
párás ablakon kúszik át a nap,
megpihen egy pillanatra minden,
s a rohanó idő most lassabban halad.
A szív ilyenkor halkabban dobban,
mintha hallgatná a világ szavát,
az ébredő nap arany porában
megszelídül minden tegnapi vád.
|
Pár év múlva, mikor már Pille kicsit idősebb és tapasztaltabb lett, s nem volt már az a kis huncut tündér, aki elszökött a Télapóval, ismét eljött a tél. Tündérvölgy már téli álmot aludt, de Pille, a kis tündér szíve ébren volt. Emlékezett a nagy kalandjára, amikor elutazott a Télapóval.
|
Csönd van, és a fényben
megpihen a táj,
az asztalon gyertya ég,
mely karácsonyra vár.
Összegyűl sok lélek,
mint égen a csillagok,
a pillanat erejétől
mind megszépül, felragyog.
Az ünnep itt lakozik,
szavak közt, a szemekben,
meleg mosolyokban,
az áhítat csendjében.
|
A felismerés úgy zuhan rá, mint városra a köd. Mélyen, átláthatatlanul, levegő után kapkodó, tágra nyílt szemekkel ébred tudatára.
|
Voltak karácsonyok,
mikor sírtam.
Szinte a fára ránézni sem bírtam.
Hárman ültük már csak körül,
szívünkben még friss emléked élt legbelül.
Az élet ott, a szobában
mellettünk oly gyorsan elhaladt,
s én közben felnőttem egy perc alatt.
Sajnos, akkor már utánad csak a könny
s a néma csend maradt.
|
Mélyen, messze a legmagasabb hegyek lábánál, ahol a patakok ezüstösen csillogtak és a virágok sosem hervadtak el teljesen, ott feküdt Tündérvölgy. Ez a hely a tündérek, manók és vidám erdei állatok otthona volt, akik egész évben a legnagyobb harmóniában éltek. De volt egy időszak, amit mindenki a legnagyobb izgalommal várt, ez volt a Télapó látogatása!
|
h 12/01/25
Kovácsné Lívia
Egy érintés,
egy ölelés,
és a vágy életre kél,
a szív hozzád beszél!
Egy érintés,
egy ölelés
oly lágyan, gyengéden,
és a villám cikázik át a testeden!
Egy érintés,
egy ölelés,
és a gyönyör mámorát érzed meg,
melybe mindened beleremeg!
Egy érintés,
egy ölelés,
hisz erre vártál már
|
h 12/01/25
Dáma Lovag Erdő...
Vétkesek kezük mossák,
Szétszaggattak, Magyarország!
Nem tudták, hol az Ipoly folyó,
Gondolták, az is hajózható.
Édes hazám, Magyarország,
Hányan fenték rád már fogát.
Miért hullott drága vére
Hőseidnek a harctérre.
|
Advent számomra olyan, mint egy sötétségben őrzött, elzárt kincsesláda, melynek lakatját hétről hétre oldjuk fel egy fénylő gyertyával. A világ zaja elhalkul, a rohanás lelassul, és lelkem visszavonul belső, csendes kamrájába. Itt, a várakozás finom szövésű abroszán, egy számomra régóta ismert, mégis mindig új remény magja csírázik.
|
v 11/30/25
Bíróné Marton V...
Minden évben nagyon várom,
oly szép ünnep a Karácsony.
A Család ekkor összetart,
csattan a csók, ölel a kar.
Csillagfények sugarában
karácsonyfa a szobában.
Emlékek a földi jelek,
a kis Jézus megszületett.
Szerető szív, tiszta lélek,
|
Aranyosi Ervin: Advent - első gyertya
„Advent első vasárnapján
felgyullad egy gyertya fénye.
Melegítse át szívedet,
legyen fénylő eredménye.”
TM
|
szo 11/29/25
Dáma Lovag Erdő...
Gyertya lobban Advent vasárnapján,
Szívünkben hitünk lángja ég.
Várjuk a gyermek Jézus ünnepét.
Harang kondul, szép a hangja,
Templomba hív áhítatra.
Advent napján szíved vizsgáld,
Szóljon Istenhez hittel imád.
Imádságot mondj hitünkért,
|
szo 11/29/25
Kovácsné Lívia
Oly gyorsan futnak fölöttünk az évek,
szívünk még szeretne pár boldog évet!
Fájdalom, hogy egyre fogyunk,
pár baráttól idén is búcsúztunk!
Fájdalmunk határtalan,
elvesztésük pótolhatatlan!
A régi barátok nagyon hiányoznak,
remélem, föntről ők minket látnak!
Megöregedtünk és ez a tény,
már megkopott a régi fény!
|
Az éj sötétje halk szavakkal hív,
gyertya fényében táncot jár a szív.
Szélben megzizzen fenyőág s a jég,
csendben várjuk, hogy szikrázzon az Ég.
Négy kicsi láng, fényes, mint négy remény,
meleget áraszt, s hordoz tenyerén.
Elárasztja lelkünket advent s fény,
a szeretet lesz bennünk az erény.
|
Itt állok egyedül, a vízpart szélén,
ahol a vízcseppek már nem kérdeznek.
Alattam a kavicsok emlékeznek
régi és új gondolatok ösvényén.
Láttam szerelmet, csendet és néma gyászt,
bús elengedést és vidám nevetést,
víztükörben szikrázó vad jelenést
s fergeteges percnyi tiszavirág nászt.
|
A nap ragyogva kúszik az égre,
tündék ébrednek nesztelen,
szárnyuk csillan ezüstként az égen,
aranyfény simít végig a réteken.
Fák között titokzatos szél susog,
patak csobban, hívogat, mesél,
kavicsok közt vízcseppek táncolnak,
apró lábak neszeznek, hangjuk el sem ér.
|
Lassan kúszik bennem a csend,
mint falhoz tapadt fekete penész,
nem fáj, csak megtelepszik,
és belülről emészt.
Szó, akár csorbult kés,
szívemben apró repedés,
és mire ráeszmélek,
az árny már csupa nevetés.
Lassan kúszik tovább a csend,
már a falban szétterült,
először csak finoman behálóz,
majd cseppjeivel telehint.
|
A szívem egy elfeledett kincsesláda,
mélyen alszik, míg közben a lét morajlása
ráönti ezüst porát, a csendet.
Falán a vágy, mint egy borostyán,
oly szelíden futja be a múlt minden sebét.
S az idő, szövőnőként, az élet
fonalát húzza át a rejtett réseken.
Lelkem folyó, mi két part közt
feszül, egy örökösen sodródó titok.
|
cs 11/27/25
Dáma Lovag Erdő...
Mikor elindultam, virágos volt a rét,
Tavirózsa nyitotta kelyhét.
A Lajta folyó csendesen andalgott,
Mosták partjait csendes hullámok.
Álltam a hídon, s tudtam, már késő,
Valaki itt járt, lába nyomát elmosta az eső.
Őszi napsugár színezte a fák levelét,
Aki itt járt, hosszú útra tért.
És én búcsút intettem a nyárnak,
|
1. fejezet – A békés mező
|